A Mamas & Papasban kapható autós gyerekülések egytől-egyik megfelelnek a legmodernebb, éppen hatályban lévő két autósülés szabványnak. Legfontosabb tulajdonságaik, hogy: 1. biztonságosak; 2. ergonomikusak, tehát az újszülöttek, totyogók és nagyobb gyermekek is maximális, személyre szabható, fejlődésüknek legmegfelelőbb kényelemben utazhatnak. És ami szintén nem elhanyagolható, hogy esztétikusak is. Napjainkban számos biztonsági és rengeteg kényelmi funkcióval nyújtanak aggódásmentes utazásokat a gyermekes szülőknek. Néhány ezek közül a teljesség igénye nélkül: 1. biztonsági funkciók: oldalsó ütközésvédelmi rendszer, energiacsökkentési technológia, isofix rögzítés (isofix gyerekülések), 5-pontos biztonsági öv; 2. kényelmi funkciók: újszülött szűkítő betét, 180/360 fokban elforgatható ülés, állítható fejtámla/háttámla, mágneses biztonsági öv tartó. A legnépszerűbb biztonsági autósülés kategóriák a következők: biztonsági gyerekülés 0-18 kg; biztonsági gyerekülés 0-36 kg. Autósüléseink leírásaiban szerepelnek a kor-, méret-, és testsúly szerinti ajánlások is. Ha úgy érzed elakadtál és segítségre van szükséged az autósülések világában, bátran kérj időpontot hozzánk személyes konzultációra!
Mind a(z) 9 találat megjelenítve
Segítünk választani: Autós gyerekülés
BIZTONSÁG MÁR AZ ELSŐ NAPTÓL. Ez jellemzi röviden autósüléseinket. A gyermek megszületése után már első utatokhoz, a kórházból való hazatéréshez gondolnod kell újszülött kisbabád biztonságos utazására. Az autósülés kiválasztása során számos szempontot kell figyelembe venned, melyek alapján aztán megtörténik a választás. A Mamas & Papas autósülés palettája igen széles, így biztosan megtalálod a számotokra megfelelőt, mindennapjaitokhoz legjobban passzolót.
Magyarországi gyerekülés szabályozás
A hazai KRESZ gyerekülés szabályozás három alaptétele a következőt mondja:
- A 3 évnél fiatalabb gyermek csak gyerekülésben rögzítve szállítható a gépkocsiban és a gyermeket a gyereküléshez tarozó hevederekkel is rögzíteni kell
- Az autó hátsó ülésén az a gyerkőc utazhat biztonsági övvel bekötve gyerekülés vagy ülésmagasító nélkül, aki 3 évnél idősebb és 135 cm-nél magasabb. Első ülésen pedig a 150 cm-nél alacsonyabb gyermek csak a testméretéhez és testsúlyához igazodó kialakítású gyerekülésben szállítható. A gyerekülést vagy ülésmagasítót az autó gyárilag kialakított rögzítési pontjaihoz, vagy az üléshez tartozó biztonsági övhöz kell rögzíteni. A jármű szokásos haladási irányával ellentétes irányban a jármű első üléséhez a gyerekülés csak akkor szerelhető be, ha az üléshez légzsákot nem szereltek fel vagy a légzsák ki van kapcsolva (ez jellemzően a babahordozó autósüléseknél fontos).
- Az első ülésre akkor ülhet a gyermek, ha testmagassága meghaladja a 150 cm-t.
Így tehát látható, hogy 2 fontos szempontot: a testmagasságot és az életkort vették alapul a szabályozáshoz, ezért mindig a kornak és magasságnak megfelelő autósülést/ülésmagasítót kell választani a gyermek biztonságos utaztatásához egy biztonságos autóban, melyben az autós gyerekülés szabályosan rögzíthető. Az életkor egyértelmű. Az adott magasságot pedig egyéni, hogy ki mikor éri el. Egy biztos: gyerekülés/ülésmagasító használata nélkül, ha túl alacsony a gyerkőc egyrészt kicsúszhat a biztonsági öv alól, másrészt jó eséllyel nem megfelelő helyen, a nyakánál fut a biztonsági öv, ami veszélyes is lehet.
MIRE FIGYELJÜNK A VÁLASZTÁSNÁL
Gyerekülés méretek
A méret kiválasztásánál nagyon fontos, hogy valóban azt a gyerekülést válasszuk, amelynél a gyermek megfelel a feltüntetett követelményeknek (magasság, súly, életkor), hiszen az ülés csak ebben az esetben tud kellő biztonságot nyújtani.
A gyermekülések osztályozása általában a következőképpen történik:
- 0 kategória: 0-10 kg, újszülött kortól 6 hónapos korig
- 0+ kategória: 0-13 kg, újszülött kortól 15 hónapos korig
- 0/I kategória: 0-18 kg, újszülött kortól kb. 4 éves korig
- 0/I/II kategória: 0-25 kg, újszülött kortól kb. 6 éves korig
- I kategória: 9-18 kg, 9 hónapos kortól kb. 4 éves korig
- I/II kategória: 9-25 kg 9 hónapos kortól kb. 6 éves korig
- I/II/III kategória: 9-36 kg, 9 hónapos kortól kb. 12 éves korig
- II kategória: 15-25 kg, kb. 4 éves kortól kb. 6 éves korig
- II/III kategória: 15-36 kg, kb. 4 éves kortól kb. 12 éves korig
- III kategória: 22-36 kg, kb. 6 éves kortól 12 éves korig
A MAMAS AND PAPAS-nál a következő kategóriákba sorolva találod meg az autósüléseket:
- Újszülött 0+: 0-13 kg, újszülött kortól 24 hónapos korig - ezeket babahordozó autósülésként is szokás említeni
- Újszülött/totyogó 0+/1,1: 0-18 kg, újszülött kortól 4 éves korig ? ezek 15 hónapos korig menetiránynak háttal, majd 15 hónapos kortól menetiránnyal megegyezően használhatók
- Korosztályon átívelő 1,2,3: 9-50 kg, 8 hónapos kortól 12 éves korig ? ezekbe már menetiránnyal megegyezően ültethető be a gyerkőc, bizonyos fajtáknál 3 éves korig még egy plusz védelmi pajzs is található elöl
- Junior 2,3: 15-36 kg, 3 éves kortól 12 éves korig ? ezek pedig már az abszolút nagyobbaknak választható ülések
Gyerekülés szabványok
Érdemes olyan autósülést választani, ami megfelel az éppen hatályos szabványoknak. Jelenleg két szabvány él párhuzamosan egymás mellett: az újabb ECE R129 és a korábbi ECE R44/04 szabvány, mindkettő biztonságosan használható. Az újabb szabvány 2013 óta történő fokozatos bevezetésének célja az volt, hogy most még biztonságosabb legyen a gyermek utaztatása és, hogy a szülőknek ne kelljen olyan gyakran cserélni az ülést: amit korábban két üléssel oldottak meg azt most akár eggyel is meg lehet úszni.
Az új i-Size ECE R129 szabvány legfontosabb jellemzői:
- A gyermek magasságát kell figyelembe venni az ülés kiválasztásakor
- A gyermek fejének, nyakának jobb védelme: menetiránynak háttal történő utazás 15 hónapos korig
- Kizárólag isofix rendszerrel történő rögzítés ? a helytelen rögzítés ezáltal kizárva, minimálisra csökkentve
- Kötelező oldalsó ütközésvédelem bevezetése ? magasabb fokú biztonság
- Új generációs bábuk használata a gyerekülés teszt során ? jobban utánozzák a gyermek tényleges viselkedését egy esetleges ütközés során
- Majdnem minden isofixes autóba rögzíthető ? megkönnyíti a szülői döntést
Az ECE R44/04 szabvány legfontosabb jellemzői:
- A gyermek testsúlyát kell figyelembe venni az ülés kiválasztásakor
- 9 kg-tól már engedélyezett a menetiránnyal megegyező utazás
- Biztonsági öves/ isofixes/ biztonsági öves és isofixes rögzítés
- Nincs oldalütközés elleni védelem
- Régebbi típusú bábuk használata a gyerekülés teszt során
Való igaz, hogy egyre divatosabbak az i-Size modellek, ugyanakkor a gyártók még most is dobnak piacra R44-es szabványos autósüléseket, ami azt mutatja, hogy ezen autósülések is nagyon jók és megbízhatók.
ADAC teszt eredmény
A megfelelő gyerekülés kiválasztásához érdemes megnézni a komoly presztízsű ADAC (Allgemeiner Deutscher Automobil-Club), német autóklub autós biztonsági gyerekülésekről készült tesztjeit is. A legnagyobb hangsúlyt a töréstesztekre helyezik: a frontális és az oldalirányú ütközések hatásait egyaránt vizsgálják. Ezen felül a gyerekülés teszt során egyéb szempontokat is figyelembe vesznek, ezek: Biztonság, Használhatóság, Ergonómia, Egészségre káros anyagok, Tisztíthatóság. Végül mindezeket összegezve az autósüléseket a következő minősítéssel látják el: kiváló, jó, közepes,elégséges, elégtelen. Így tehát ha egy autósülés az ADAC teszten jó eredményt ér el, akkor az garantáltan biztonságos.
Az ADAC minősítéseket megtalálod autósüléseink leírásaiban.
Rögzítés módja
Létezik isofix autósülés illetve az autó biztonsági övével rögzíthető gyerekülés. Akár az isofix, akár a biztonsági övvel beköthető autósülést választod, nagyon fontos, hogy a gyerekülés autóba történő behelyezésénél mindig kövesd a gyártó utasításait.
Ülés egyéni tulajdonságai
Számos egyéb apró védelmi, kényelmi és esztétikai tulajdonság befolyásolhatja még választásodat:
- Beépített oldalirányú védelmi rendszer (LSP) ? plusz védelem egy esetleges oldalról jövő ütközés során (gyakorlatilag az összes Cybex gyerekülés ilyen)
- Energiaelnyelő héjszerkezet ? rugalmas héj, mely csökkenti a beható erőket, elvezeti azokat a gyermek felől (Cybex Solution Z Fix)
- Védőpajzs ? ütközéssel szemben egy plusz védelmi funkció (Cybex Pallas G)
- Védőpajzs légzsákkal ? a teljes testet védő beépített légzsákkal (Cybex Anoris T)
- Top Tether ? egyes isofix autósülések felső része egy övvel rögzíthető a kalaptartón vagy a csomagtartóban erre a célra kijelölt akasztóhoz, így növelve a biztonságot (Maxi-Cosi Titan Pro)
- 360 fokos forgási mechanizmus a bázistalpon ? kényelmes behelyezési lehetőség a szülők számára, hiszen az autósülés elforgatható az ajtó irányába (Nuna Todl Next)
- Szűkítő betét ? ez lényegében egy térszűkítő párna a legkisebbek számára, akik enélkül még ?elvesznének? az ülésben, ahogy a gyermek szépen nő bele az ülésbe ez elhagyható
- Kupola ? ez megtalálható a legtöbb babaülés/babahordozó estében, véd az erős napsütéssel, némileg a széllel, esővel szemben
- Állítható fejtámla magasság ? igazodik a gyermek növekedéséhez, a fejtámla biztonsági párnái a fejet mindig biztonságos pozícióban tartják
- Állítható ülésmagasság ? igazodik a gyermek növekedéséhez
- Állítható háttámla ? kényelmes pozíció alakítható ki az autós szundikálások során, a babahordozók például a legkisebb utasok számára szinte teljesen vízszintesre dönthetők
- Állítható lábtér ? az extra helyért a hosszabb utazásokhoz
- Vállpárnák ? nemcsak biztonságot nyújtanak, hanem kényelmesebbé is teszik a mindennapokat
- Mágneses övrendszer ? az ülés szélén tartja az övet, így az nem zavaró a szülő számára a gyermek beültetésekor
- Szellőző üléshuzatok ? nem elhanyagolható szempont a meleg nyári napokon
- Változatos színválaszték ? fiús, lányos és uniszex színekben választható ülések (a Cybex Cloud Z2 babahordozói esetében még egyéb különleges, mintás, színes fashion kollekciós darabokat is találsz)
- Levehető, mosható huzatok
KIEGÉSZÍTŐK AZ ÜLÉSHEZ
Bázistalp
Egyes autósülésekhez vásárolható pluszban bázistalp: van, amelyhez szükségszerű, van, amelyhez opcionális, és van olyan babahordozó is, ami bázistalppal együtt csomagban vehető meg. A bázistalpak jelzőrendszere segíti a babahordozó/gyerekülés helyes rögzítését, mindeközben még nagyobb biztonságot nyújtanak az autóban. Ezen túlmenően nagyon praktikusak is, hiszen helyenként 2 különböző autósülés is rögzíthető egy talpra: a még kisebbeknek és a már nagyobbaknak való is, ami így végigkíséri a gyermeket autósüléses évein (pl. Cybex Platinum család).
Adapter
Babahordozók esetében nagyon praktikus és egyben szükséges kiegészítő az adapter. Lehetővé teszi ugyanis, hogy ugyanolyan/különböző márkájú babahordozókat és babakocsi vázakat használjunk együtt, így egy kényelmes travel system rendszert működtetve. Van, hogy az adapter tartozék a babakocsihoz, de előfordul olyan is, hogy külön kell megvásárolnod.
Sensorsafe
Ez egy biztonsági technológia, mely a babahordozó bekapcsolt biztonsági övére rögzítve, a gyermekkel érintkezve, az okostelefonnal összehangolva folyamatosan információkat küld a szülő számára utazás közben: jelez, ha kritikus helyzetet észlel, például, ha a gyermek kikapcsolta az övet, ha nem megfelelő a hőmérséklet, ha a gyermek egyedül maradt az autóban, vagy ha már túl sok időt töltött az ülésben.
Nyári huzat
Jól jön egy ilyen frottír anyagú huzat a tikkasztó napokon, hiszen a megfelelő ülésszellőzés mellett sokat javít a gyerkőc komfortérzetén.
Összegzésképpen azt javasoljuk, hogy az ideális, minden paraméternek megfelelő választás érdekében bátran látogass el üzletünkbe akár várandósként, ha némi útmutatásra lenne szükséged ebben a témában, akár nagyobb gyermekeddel, akivel éppen ülést váltanátok. Kérj időpontot Autósülés konzultációra és segítünk megtalálni a helyes autósülést mind újszülött babád, mind nagyobb totyogód számára.